Key Account Manager

Project Description

Candidatul ideal

  • educație: de preferat studii superioare
  • experiență în domeniul așchierii metalului (strunjire, frezare sau tehnologie)
  • cunoașterea sculelor aschietoare
  • competență în alegerea sculelor și o vastă experiență tehnologică
  • abilități de bază în domeniul calculatoarelor (Word, Excel, email)
  • permis de conducere de categoria B
  • bune ablități de comunicare
  • orientare spre rezultate și succes
  • bune abilități de rezolvare a problemelor și de gestionare a conflictelor
  • creativitate și inițiativă
  • deschidere și dorința de a învăța
  • loialitate, capacitate de munca în echipă și adaptabilitate
  • competențe lingvistice: engleză (cel putin nivel mediu)
  • experiența in vânzari nu este necesară

Descrierea jobului

  • menține constant contactul cu clienții (in special clientii strategici) din zona de interes (Bucuresti/Pitesti sau Brasov/Sibiu)
  • oferă clienților valoare adaugată prin consultanță tehnologică și de produs
  • întretine si dezvoltă în permanență zona de vânzări arondată (atragerea de noi clienti)
  • comercializează gama de scule așchietoare (plăcuțe, scule monobloc, scule speciale, soluții complete)
  • atinge planurile de vânzări stabilite de comun acord
  • îndeplinește sarcinile administrative zilnice și lunare, în mod complet si constant

Attach your CV:

I agree with the processing of my personal data.

Project Details